شهر موزیک اطلاعیه

شهر موزیک

هرگونه مطالب غیر مجاز و عرف جامعه در سایت جایی ندارد

سایت دانلود فیلم و آهنگ در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی ثبت شده است.

افزایش بی‌رویه سرطان ، موجب نگرانی زیادی از آقام انجام گرفته و همه روزه، مراجعان زیادی درصدد یافتن راه‌هایی برای پیشگیری از این بیماری ترسناک هستند.

به نقل گروه منطقه موزیک ۲۰:۳۰؛  بدخیمی پستان در میان سایر انواع سرطان زیاد شایع‌تر هست و در زیادی نقاط جهان، اولین عامل بدخیمی در میان خانومان هست. بعد از این تعداد جمله نگران‌کننده می‌خواهم به دو موضوع خوشحال‌کننده بپردازم. اول این که درمان زیاد نیکو و مؤثری برای این نوع سرطان وجود دارد و افزایش موارد به نیکوی و به طور تکمیل درمان می‌شوند. دومین موضوع این هست که افزایش توده‌های پستانی خوش‌خیم هستند و برخلاف تصور عامه، خطر تعدادانی ندارند و نبه همراهید از داشتن آنها نگران انجام گرفت.

اکنون به موارد اصلی توده‌های خوش خیم پستانی می‌پردازم ولی ابتدا به همراهید گوشزد کنم که تشخیص توده‌های خوش خیم از بدخیم برعهده پزشک مجرب در زمینه پستان هست.

۱ ـ فیبروآدنوما: یکی از بیماری‌های شایع پستان، فیبروآدنومهست که مخصوص سنین پایین‌تر از ۱۵ تا ۳۵ سال هست. اغلب به صورت یک توده نرم و متحرک لمس می‌شود، اما می‌تواند متعدد هم به همراهانجام گرفت که در سنین پایین (۲۵ سالگی) یافت می‌شوند و دردناک نیستند و معمولا از ۳ سانتی‌متر بزرگ‌تر نمی‌شوند (انواعی هم وجود دارد که زیاد بزرگ می‌شوند). اینها اغلب خود به خود بهبود می‌یابند و نیاز به درمان ندارند و تنها برای تشخیص سرطان‌های احتمالی پستان (که تنها در چهار درصد موارد چنین هست) معاینه و سونوگرافی سالانه برای بررسی تغییرات اندازه توده لازم هست. در موارد خاص، نمونه‌برداری از این توده‌ها لازم می‌شود.

۲ ـ بیماری فیبروکیستیک پستان: این بیماری که حاصل تغییرات طبیعی پستان‌ها در پاسخ هورمون‌ههست،‌ موجب نگرانی زیادی از به همراهنوان بخصوص در سنین ۳۵ تا ۵۵ سالگی می‌شود، اما این تغییرات، طبیعی هست و بیماری حیاتیی محسوب نمی‌شود. این مشکل در ۱۰ درصد خانم‌ها دیده می‌شود و می‌تواند سابقه این بیماری در بستگان نزدیک وجود داشته به همراهانجام گرفت. علائم آن به صورت دردهای دوره‌ای پستان‌ها بخصوص نزدیک به شروع عادت ماهانه همراه به همراه احساس بزرگ انجام گرفتن پستان‌ها همراه هست، می‌تواند بدون درد به همراهانجام گرفت و تنها در معاینه به همراه احساس توده‌های متعدد پستانی تشخیص داده می‌شود. بیماری در سونوگرافی به صورت کیست‌های متعدد و دو طرفه پستان دیده می‌شود. در برخی بیماران، ترشحات زرد مایل به سبز یا بی‌رنگ از نوک پستان‌ها دیده می‌شود. اندازه این کیست‌ها کاهش از سه سانتی‌متر هست و اغلب در اندازه های ۲ تا ۱۰ میلی‌متر وجود دارد. این کیست‌ها هر تعداد وقت از بین می‌رود و کیست‌های جدید تشکیل می‌شود. برخلاف تصور عمومی، این کیست‌ها بندرت منجر به سرطان پستان می‌شوند.

بر این نکته تاکید مجدد می‌کنم که اکثریت قریب به اتفاق توده‌های پستانی خوش خیم و درصد کمی بدخیم هستند ولی فقط به همراه معاینه و بررسی دقیق و علمی می‌توان انواع بدخیم را شناسایی انجام و خانم‌ها به همراه مراجعه سالانه به متخصص می‌توانند از سلامت خود مطمئن شوند.

منبع:جام جم

[ad_1]

مطلب آیا وجود هر توده‌ای در بدن خطرناک هست؟ در سایت بزرگ شهر موزیک

0 نظر تا کنون ارسال شده است.

نظرات بسته شده است.