شهر موزیک اطلاعیه

شهر موزیک

هرگونه مطالب غیر مجاز و عرف جامعه در سایت جایی ندارد

سایت دانلود فیلم و آهنگ در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی ثبت شده است.

در حالی که مخاطبان اینترنت مدت‌ههست از ارائه بسته‌های حجمی ناراضی هستند و هستفاده از اینترنت برای دانلود فایل‌های ویدیویی که حجم زیادی را می‌طلبد افزایش یافته هست، تعدادی پیش وزیر ارتبه همراهطات و فناوری اطلاعات از به همراهزگشت بسته‌های نامحدود اینترنت ثابت رویداد داده هست.

به نقل گروه منطقه موزیک ۲۰:۳۰:شرکت‌های ارائه‌دهنده اینترنت از سال ۱۳۹۲ به همراه مصوبه شماره ۱۵۲ کمیسیون تنظیم مقررات، برای تعرفه‌های اینترنت به همراه سرعت‌های مختلف، براساس حجم آن‌ها قیمت‌های مختلفی اعمال انجامند. این کار در آن زمان به همراهعث کاهش هزینه‌ها برای مشترکان انجام گرفت زیرا در آن شیوه جدید، کارانجام و حجمی که افراد مورد هستفاده قرار می‌دهند، محاسبه انجام گرفته و لازم نبود مشتری مبلغ خاصی را به طور ثابت پرداخت کند.

همچنین به این دلیل که در اینترنت نامحدود، شرکت‌ها به نسبت ۱ به ۱۰ پهنای به همراهند را به اشتراک می‌گذاشتند، کیفیت اینترنت حجمی به مراتب بهتر از اینترنت نامحدود بود، زیرا در شیوه حجمی همه به یک حجم از اینترنت هستفاده می‌انجامند.

اگرچه در آن زمان همچنان اینترنت نامحدود و غیرحجمی توسط شرکت‌ها بر اساس نیاز مشترکان و به صورت حتم به همراه سرعت‌های محدود کاهش از یک مگابیت ارائه می‌انجام گرفت، سیهست شرکت‌ها در آن زمان این بود که مشترکان اینترنت نامحدود به طور تدریجی به هستفاده از اینترنت حجمی روی آورند و به همین دلیل سرعت‌های افزایش از یک مگ را ملزوم هستفاده از سرویس‌های حجمی انجامه بودند.

محتوای ویدئویی در دنیا از پرطرفدارترین محتویات وب هست که حجم افزایشی را به نسبت فایل‌های متنی و تصویری  به خود اختصاص می‌دهد، بنابراین به همراه گذشت تعداد سال و افزایش فایل‌های ویدیویی، نیاز مشترکان نیز تغییر انجام. از همان زمان، به همراه این توجیه که در حال حاضر در سایر کشورهای جهان اگرچه ارائه اینترنت موبه همراهیل به صورت حجمی متداول هست اما اینترنت ثابت بر مبنای سرعت ارائه می‌شود و دیگر حجمی نیست، درخوهست‌هایی مبنی بر حذف اینترنت حجمی از وزیر ارتبه همراهطات و فناوری اطلاعات افزایش یافت.

طبق آمار پیش‌بینی می‌شود تعداد مشترکان موبایل در سال ۲۰۲۰ به زیاد از پنج میلیارد و ۴۰۰ میلیون نفر رسیده و به موازات آن مصرف داده افزایش داشته به همراهانجام گرفت، تا آنجا که سهم ویدئو از ترافیک داده دنیا از ۶۴ درصد در سال ۲۰۱۴ به ۸۰ درصد در سال ۲۰۱۹ برسد. در عین حال، این آمار در ایران به مراتب پائین‌تر هست و مشترکان به دلایل متعددی مانند هراس از پایان زودهنگام حجم اینترنت، ترجیح می‌دهند کاهش به دانلود فایل‌های تصویری و ویدیویی اقدام کنند.

در این میان به صورت حتم ادعاهایی دربه همراهره کم‌فروشی اینترنت وجود داشت که واعظی دربه همراهره این ادعاها اظهار انجامه بود: آنهایی که می‌گویند کم‌فروشی صورت می‌گیرد به همراهید به این نکته توجه داشته به همراهشند که در گذشته مشترکان تعداد تصویر و یا مطلب مکتوب را دانلود می‌انجامند و حجم اینترنت آنها برای مدت افزایشی دوام می‌آورد اما اکنون همین که سه تا چهار فایل ویدئویی دانلود می‌شود، تعداد برابر فایل‌های تصویر و مکتوب حجم مصرف می‌شود.

همچنین پایان سال گذشته بود که نصراللـه جهانگرد -مدیر سازمان فناوری اطلاعات- از انجام مطالعاتی دربه همراهره واگذاری اینترنت نامحدود رویداد داد تا مشترکان لتوانند در سراسر کشور در تمامی نقاط به شبکه ثابت دسترسی داشته و ترافیک نیکو و مطلوبی را دریافت کنند.

حتی تا همین اواخر هم شرکت‌های ارائه‌دهنده اینترنت، مصوبه سازمان تنظیم مقررات و ارتبه همراهطات رادیویی را فصل‌الخطاب دانسته و می‌گفتند اینترنت حجمی به همراه سرعت معقول از نظر تعرفه‌ و امکانات برای مشترکان به سود مشترک هست و به همراه توجه به مصوبه همراهت سازمان تنظیم به همراهید به سمت اینترنت حجمی برویم.

در نهایت به نظر می‌رسد مسوولان قصد دارند وعده خود مبنی بر جایگزینی اینترنت نامحدود به همراه حجمی را عملی کنند. به همین دلیل، وزیر ارتبه همراهطات و فناوری با هم به همراه عید سعید فطر، در صفحه اینستاگرامش نوشت: به منظور حمایت از تولیدات داخلی و رعایت حقوق مصرف‌کنندگان، از سازمان تنظیم مقررات خوهستم که ضمن بررسی شرایط به همراهزار، مصوبه‌ای برای خاتمه دادن به فروش اینترنت در به همراهزار اینترنت ثابت ADSL و آغاز ارایه سرویس نامحدود در این بخش تهیه و تا قبل از پایان دولت یازدهم برای تصویب به کمیسیون تنظیم مقررات ارایه کند.

این در حالی هست که پیش از این هم اینترنت نامحدود برای مشترکان ارائه می‌انجام گرفت. اما سرعت پایین آن که به همراهزه‌ای از ۶۴ تا ۵۱۲ کیلوبیت بر ثانیه را شامل می‌انجام گرفت، سازمان تنظیم مقررات ارتبه همراهطات را مجبور انجام مصوبه‌ای برای جایگزینی اینترنت حجمی تصویب کند. به صورت حتم در حال حاضر و به همراه سرعت‌های به همراهلای اینترنت که تا تعدادین مگابیت بر ثانیه هم می‌رسد و انتظار مشترکان هم دریافت اینترنت نامحدود به همراه سرعت‌های به همراهلهست، به همراهید دید مصوبه سازمان تنظیم حداقل سرعت را چه اندازه تعریف می‌کند.

در این رهستا و در حالی که  پلن برای خاتمه دادن به فروش اینترنت حجمی اینترنت در دستور کار کمیسیون تنظیم مقررات ارتبه همراهطات قرار گرفته، جهانگیر اسدی -نقل کردگوی سازمان تنظیم مقررات رادیویی به همراه اشاره به ارائه اینترنت نامحدود منوط به مصوبه کمیسیون تنظیم و لازم‌الاجرا بودن مصوبه برای تمامی ارائه‌دهندگان اینترنت، می‌گوید: بنا نیست کیفیت خدمات فدای سرویس‌های جدید شود و حوزه نظارت سازمان مسوولیت کنترل کیفیت خدمات اپراتورها را برعهده دارد و اگر کیفیت کاهش از هستانداردها به همراهانجام گرفت، اعمال مقررات خواهد انجام گرفت.

در چنین شرایطی، چنانچه پیش از پایان دولت، کمیسیون تنظیم مقررات ارتبه همراهطات، نظر و رای خود را در این به همراهره اعلام و آن را به صورت مصوبه ابلاغ کند، تمام اپراتورها نیز موظف خواهند بود در آن چارچوب حرکت کنند.

به صورت حتم داوود زارعیان -معاون امور مشتریان شرکت مخابرات ایران- بیان می‌کند که در حال حاضر شرکت‌های FCP، اینترنت را به صورت حجمی خریداری انجامه و بر مبنای آن به شرکت زیرساخت پول پرداخت می‌کنند. بنابراین آن را به همان صورت حجمی به مشترکان واگذار می‌کنند. به همین دلیل لازم هست همان‌طور که در صورت تصویب سازمان تنظیم مقررات برای ارائه‌ی سرویس نامحدود، در تعرفه‌ها و تعامل شرکت‌های PAP و FCP به همراه شرکت زیرساخت و واگذاری به مشترکان تغییر ایجاد شود.

ایسنا

انتهای پیام/

[ad_1]

مطلب اینترنت نامحدود می‌آید اما در زمان نامشخص! در سایت بزرگ شهر موزیک

0 نظر تا کنون ارسال شده است.

نظرات بسته شده است.