شهر موزیک اطلاعیه

شهر موزیک

هرگونه مطالب غیر مجاز و عرف جامعه در سایت جایی ندارد

سایت دانلود فیلم و آهنگ در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی ثبت شده است.

کبد را به همراهید دستگاه تصفیه شخصی خودتان بدانید: دستگاهی که مواد بد و مضر وارد آن انجام گرفته و مواد نیکو و مفید از آن بیرون می‌آید.

به نقل بیتوته، کبد عملانجامهای متعددی دارد که موجب سالم نگه داشتن فرد می‌شود. این عضو مواد مضر را از جریان‌خون بیرون می‌کانجام گرفت و به هضم غذاها کمک می‌کند.

کبد که حدود یک کیلو و سیصد گرم وخانوم دارد، اندامی لهستیکی مانند و قرمز متمایل به قهوه‌ای هست که در سمت رهست شکم قرار دارد.

یک کبد سالم عضو چربی‌سوز بدن به شما می‌رود که موادمغذی را از غذاهایی که می‌خوریم گرفته و آنها را به ترکیبه همراهت حیاتی و ضروری خون تبدیل می‌کند، ویتامین‌ها و موادمعدنی را ذخیره انجامه و برای حفظ تواخانوم هورمونی در بدن پروتئین و انزیم تولید می‌کند. کبد همچنین به سیستم‌ایمنی بدن برای مقابله به همراه عفونت‌ها، بیرون انجامن به همراهکتری‌ها از خون و ایجاد صفرا که برای هضم غذاها ضروری هست، هم کمک می‌کند.

مشکلات کبدی می‌توانند ارثی به همراهشند یا درصورت آلوده انجام گرفتن بدن به ویروس یا موادشیمیایی مضر اتفاق بیفتند. بدرفتاری به همراه کبد احتمال چاقی مفرط، بیماری‌های قلبی-عروقی، خستگی مزمن، سردرد، مشکلات گوارشی، آلرژی‌ها و زیادی بیماری‌های دیگر را افزایش می‌دهد.

به همراه اینکه سیستم‌ایمنی بدن از ما دربرابر خطرات محافظت می‌کند، اما این کبد هست که از سیستم ایمنی بدن در مواجهه به همراه پرکار انجام گرفتن محافظت می‌کند.

خودداری از مصرف بی‌اندازه دخانیات، الکل، قهوه و قند سفید و انجام تمرینات ورزشی سبک و نوشیدن مقدار زیادی آب به سالم نگه داشتن کبد کمک می‌کند.

موادغذایی مفید برای سلامت کبد:

سیر: سیر به کبد کمک می‌کند آنزیم‌هایی که می‌توانند سموم را از بدن بیرون کنندو فعال سازد. همچنین سرشار از آلیسین و سلنیوم می‌به همراهانجام گرفت که دو ماده طبیعی برای پاکسازی کبد هستند.

گریپ‌فروت: خوردن میوه گیرپ‌فروت یا نوشیدن آب آن به کبد برای بیرون انجامن مواد سرطان‌زا و سمی از بدن کمک می‌کند. این میوه همچنین سرشار از ویتامین C و آنتی‌اکسیدان هست.

چغندر: چغندر سرشار از فلاوونوئیدهای گیاهی هست که به بهبود عملانجام کلی کبد کمک می‌کند.

سبزیجات برگدار:سبزیجاتی مثل اسفناج و کاهو توانایی خنثی‌سازی فلزات، موادشیمیایی و آفت‌کش‌هایی را دارند که ممکن هست همراه به همراه موادغذایی وارد بدن ما شوند و بعنوان مکانیزمی محافظتی برای کبد عمل می‌کنند.

چای سبز: چای سبز سرشار از آنتی‌اکسیدان‌هایی معروف به کاتچین هست که گفته می‌شود عملانجام کبد را تقویت می‌کند.

آووکادو: افزودن آووکادو به رژیم‌غذایی می‌تواند به بدن برای تولید نوعی آنتی‌اکسیدان به نام گلوتاتیون کمک کند که به کبد برای تصفیه مواد مضر کمک می‌کند.

سبزیجات خانواده کلم: سبزیجاتی مثل بروکلی و کلم بروکسل میزان گلوکوزینولات در بدن را افزایش می‌دهد که به تولید آنزیم‌های گوارشی کمک می‌کند.

لیمو: همه می‌دانیم که مرکبه همراهتی مثل لیمو سرشار از ویتامین‌ C هستند ولی لیمو به بدن برای تصفیه مواد سمی و فرآیند گوارش هم کمک می‌کند.

زردچوبه: زردچوبه که بعنوان ادویه در غذاها هستفاده می‌شود، به بدن در هضم چربی‌ها و تحریک تولید صفرا کمک می‌کند. همچنین می‌تواند بعنوان یک تصفیه‌ساز طبیعی برای کبد عمل کند.

گردو: گردو سرشار از گلوتاتیون و اسیدهای چرب امگا۳ می‌به همراهانجام گرفت که به محافظت از کبد درطول فرآیند پاکسازی‌ کمک می‌کند.

منبع

مطلب این غذاها کبد شما را سالم نگه می دارد در سایت بزرگ شهر موزیک

0 نظر تا کنون ارسال شده است.

نظرات بسته شده است.