شهر موزیک اطلاعیه

شهر موزیک

هرگونه مطالب غیر مجاز و عرف جامعه در سایت جایی ندارد

سایت دانلود فیلم و آهنگ در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی ثبت شده است.

«خاویِر آتنچیو» انیماتور کارتون معروف «پینوکیو» «دزدان دریایی کاراییب» و «کاخ جن‌زده» در ۹۸ سالگی درگذشت.

به نقل گروه منطقه موزیک ۲۰:۳۰؛   «خاویِر آتنچیو» انیماتور کارتون معروف «پینوکیو» «دزدان دریایی کاراییب» و «کاخ جن‌زده» در ۹۸ سالگی درگذشت.
 
تصویرگری‌های آتنچیو در انیمیشن موفق «پینوکیو» هویتی پایدار در فیلم و فرهنگ به شرکت «دیخانومی» بخشید.
 

فرانسیس خاویر آتنچیو در والسبرگ کلورادو به دنیا آمد. اما دوستان دوران جوانی‌اش او را «ایکس» صدا می‌زدند که این نام تا آخر عمر به همراه او ماند.
 
این هنرمند از سال ۱۹۳۸ زمانی که قدمت دیخانومی کاهش از سن او بود برای این شرکت شروع به کار انجام. تا قبل از آن، تنها انیمیشن معروف تولیدی دیخانومی «سفیدبرفی و هفت کوتوله» بود که در سال ۱۹۳۷ تولید انجام گرفته بود.
 
در سال ۱۹۴۰ در خلق «پینوکیو» و «فانتزی» حضور داشت تا اینکه در جنگ دوم جهانی به خدمت سربه همراهزی رفت. پس از خدمت به همکاری به همراه دیخانومی پرداخت و «دام والدین» و «مری پاپین» را طراحی انجام. او همچنین دهستان و ترانه‌های «دزدان دریایی» و «کاخ ارواح» را خلق انجام.
 
به همراهب وایز مدیر تصویرسازی شرکت والت‌دیخانومی گفت:”آتنچیو هستعدادی بزرگ بود که زیادی از بهترین تجارب ما را در سراسر دنیا تعریف انجام. زیادی نمی‌دانند که او تا قبل از خلق اشعار «یوهو» حتی یک ترانه هم ننوشته بود”.
 
آنتونیو در سال ۱۹۸۴ به همراهخانومشسته انجام گرفت اما به عنوان مشاور به کار خود ادامه داد و از سوی شرکت دیخانومی لقب اسطوره گرفت.

آنتونیو تنها تعداد هفته بعد از درگذشت «مارتی اسکلار» دیگر اسطوره تصویرسازی دیخانومی از دنیا رفت.

منبع:فارس

[ad_1]

مطلب خالق انیمیشن «پینوکیو» درگذشت +تصویر در سایت بزرگ شهر موزیک

0 نظر تا کنون ارسال شده است.

نظرات بسته شده است.