شهر موزیک اطلاعیه

شهر موزیک

هرگونه مطالب غیر مجاز و عرف جامعه در سایت جایی ندارد

سایت دانلود فیلم و آهنگ در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی ثبت شده است.

حجت‌الاسلام محدثی به بیان چرایی اهتمام به گناه نانجامن به جای اهتمام به توبه می‌پردازد.

به نقل گروه منطقه موزیک ۲۰:۳۰:حجت‌الاسلام جواد محدثی، کارشناس پلن «منشور امیر» شبکه رادیو معارف در مورد حکمت ۱۷۰ نهج‌البلاغه امیرالمومنین (ع)« تَرْكُ الذَّنْبِ أَهْوَنُ مِنْ طَلَبِ الْمَعُونَةِ ؛ ترک گناه آسان تر از در خوهست توبه هست.» گفت:‌ انجام گناه یک بیماری روحی و اخلاقی هست و به این جهت به همراهید به نوعی از آن پیشگیری انجام؛ چرا که هزینه پیشگیری آسانتر، آسودهتر و کاهش از درمان هست.

وی به همراه بیان اینکه پیشگیری از گناه این هست که انسان گناه نکند تا انسان نیاز به توبه یا ابزاری که انسان را از عواقب انجام گناه مصون دارد نداشته به همراهانجام گرفت گفت:‌ پیشگیری نه تنها آسانتر هست بلکه اطمینان بخش تر نیز هست.

حجت‌الاسلام محدثی در چرایی اینکه ترک گناه آسانتر از طلب توبه هست گفت: به این جهت که ممکن هست به دلایل مختلف  گناهی که انسان مرتکب انجام گرفته هست جز گناهانی به همراهانجام گرفت که توفیق توبه انجامن را از فرد سلب کند و توبه نصیب فرد نشود و به همراهر گناه همچنان بر دوش انسان بماند.

وی به همراه بیان اینکه گاهی نیز انسان توبه می‌کند اما توبه انسان توبه واقعی نیست چراکه از ته دل صورت نمی‌گیرد چراکه نفس انسان همچنان به دنبه همراهل لذت آن گناه هست و تصمیم جدی برای ترک آن گناه ندارد و پس از مدتی مجدد آن گناه را مرتکب می‌شود.

حجت‌الاسلام محدثی به همراه بیان اینکه گاهی توبه واقعی نیز صورت می‌گیرد اما اثرات آن گناه همچنان به همراهقی می‌ماند گفت:‌ انسان به همراهید اراده «نه گفتن» به شیطان را در مقابل وسوسه های شیطان در خود تقویت کند.

وی به همراه بیان اینکه مقابله به همراه وسوسه شیطانی و گناه جهاد اکبر هست گفت: اگر انسان از ابتدا به گناه نه بگوید خودش و آینده‌اش را تضمین انجامه هست تا اینکه آن را به آینده محول کند که آیا شرایط توبه مهیا شود یا خیر.

تسنیم

انتهای پیام/

[ad_1]

مطلب ضرورت ترک گناه قبل از درخوهست توبه در سایت بزرگ شهر موزیک

0 نظر تا کنون ارسال شده است.

نظرات بسته شده است.