شهر موزیک اطلاعیه

شهر موزیک

هرگونه مطالب غیر مجاز و عرف جامعه در سایت جایی ندارد

سایت دانلود فیلم و آهنگ در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی ثبت شده است.

مروری بر آمارهای رسمی گویای آن هست که در حوزه تولید و صادرات انواع تلویزیون ایران جایگاه تعدادان معقولی نداشته و حتی تولید آن به نیمی از ظرفیت موجود هم نمی‌رسد.

به نقل گروه منطقه موزیک ۲۰:۳۰؛ در سال ۲۰۱۵ میلادی در زمینه صادرات انواع تلویزیون ایران در رتبه  ۱۴۷ جهان قرار گرفته، این در حالی هست که در حوزه واردات این محصول کشور رتبه ۲۳ را به خود اختصاص داده هست.

اولین تلویزیون‌های ایرانی

مروری بر تاریخچه صنعت صوتی و تصویری ایران گویای آن هست که در سال ۱۳۴۸ با هم به همراه پلن‌ریزی برای پخش پلن‌های تلویزیونی در ایران حدود هشت تولیدکننده داخلی به همراه دارندگان دانش خارجی در آمریکا، اروپا و ژاپن پلن‌ریزی جهت تولید تلویزیون را شروع انجامند. روند تولید به همراه تلویزیون‌های لامپی که اکثرا به صورت مبله و سیاه و سفید بودند آغاز انجام گرفت و در مراحل بعدی همراه به همراه رانجام گرفت تکنولوژی، تولید اولین تلویزیون رنگی در سال ۱۳۵۵ آغاز انجام گرفت.

در سال‌های اخیر نیز به همراه پیشرفت تکنولوژی تلویزیون‌های تخت عمده مصرف به همراهزار را تشکیل دادند اما طی این سال‌ها به همراه وجود تغییراتی که در تکنولوژی ساخت تلویزیون‌ها آغاز انجام گرفته شرایط تا حدی تغییر انجامه هست به گونه‌ای که تا پایان سال ۱۳۹۴ ظرفیت تولید انواع تلویزیون‌ در کشور به همراهلغ بر سه میلیون و ۳۳۵ هزار دستگاه بوده، اما در نهایت از این ظرفیت تنها یک میلیون و ۳۹۷ هزار دستگاه تولید داشته‌ایم و بخش قابل توجهی از ظرفیت موجود بلاهستفاده مانده هست. حتی ظرفیت تولید در سال ۱۳۹۴ در قیاس به همراه سال ۱۳۹۳ که تولیدات این بخش یک میلیون و ۹۲۱هزار دستگاه بود کاهش قابل توجهی را نشان می‌دهد.

در حال حاضر در کشور هستان‌های مختلفی در حوزه تولید تلویزیون فعالیت دارند که هستان پایتخت به همراه اختصاص ۵۹.۸درصد از کل تولیدات کشور در جایگاه اول قرار گرفته و پس از آن کرمان به همراه تولید ۲۸.۷درصد از تولیدات کل تلویزیون کشور در جایگاه دوم ایستاده هست. همچنین هستان‌های البرز و اصفهان به ترتیب ۶.۳ و ۵.۲ درصد از کل تولیدات تلویزیون کشور را به خود اختصاص داده‌اند.

عمده صادرکنندگان تلویزیون دنیا کدامند؟

اما در حوزه صادرات انواع تلویزیون در حالی ایران رتبه ۱۴۷ دنیا را به خود اختصاص داده که کشورهای مکزیک، چین و اسلواکی در رده‌های اول تا سوم این جدول قرار گرفته‌اند. همچنین کشورهای لهستان، مالزی، مجارستان، ترکیه، کره جنوبی، آمریکا و جمهوری چک دیگر کشورهایی هستند که رتبه‌های چهارم تا دهم این جدول را به خود اختصاص می‌دهند.

در این میان در سال ۲۰۱۵ مجموع صادرات تلویزیون در دنیا درآمدی به همراهلغ بر ۵۱.۴ میلیارد دلار داشته هست که از این میان سهم ایران تنها ۰.۰۰۰۰۰۴میلیارد دلار بوده هست.

در حوزه واردات انواع تلویزیون نیز آمریکا، آلمان و انگلستان رتبه‌های اول تا سوم جدول را به خود اختصاص داده‌اند و ایران در جایگاه ۲۳ این جدول قرار دارد.

کشورهای مکزیک، ژاپن، فرانسه، ایتالیا، کانادا، اسلواکی و اسپانیا نیز رتبه‌های چهارم تا دهم جدول واردات انواع تلویزیون را به خود اختصاص داده‌اند.

واردات و صادرات تلویزیون به ایران

همچنین در سال ۲۰۱۵ میلادی به هستناد آمارها ۰.۴ میلیارد دلار ارز کشور برای واردات انواع تلویزیون هزینه انجام گرفته که این رقم در قیاس به همراه سال ۲۰۱۴ که ۰.۷ میلیارد دلار برای واردات این کالا وارد انجام گرفته بود کاهش قابل توجهی داشته هست.

طبق آمارها در سال ۱۳۹۴، ۵۹۱ هزار دلار ارز  به واردات انواع تلویزیون اختصاص یافته که در این مدت در حوزه صادرات انواع تلویزیون کشور درآمدی به همراهلغ بر ۱۰ هزار و ۶۰۰ میلیون دلار داشته هست.

صادرات تلویزیون‌های رنگی در سال ۱۳۹۴ نیز به طور عمده به کشور عراق مربوط بوده هست. در حوزه واردات این کالا نیز ایران به همراهزاری معقول برای کشورهای جمهوری کره، آلمان، امارات متحده عربی، چین، دانمارک، هنک‌کنگ، عراق و ترکیه بوده هست.

منبع: ایسنا

انتهای پیام/

منبع

مطلب همه چیز دربه همراهره تولید و صادرات تلویزیون‌های ایرانی در سایت بزرگ شهر موزیک

0 نظر تا کنون ارسال شده است.

نظرات بسته شده است.